Główna ---Wspólne kolędowanie
Konkurs wokalno - muzyczny "Wspólne kolędowanie"
Spis treści
Konkurs wokalno - muzyczny "Wspólne kolędowanie"
Edycja VII - rok szkolny 2009/2010
Edycja VI - rok szkolny 2008/2009
Edycja V - rok szkolny 2007/2008
Wszystkie strony

O konkursie

Konkurs wokalno-muzyczny "Wspólne kolędowanie" został zainaugurowany w 2003 roku z inicjatywy p. Grażyny Mąki we współpracy z siostrą katechetką. Od początku cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów, dlatego rokrocznie odbywają się kolejne jego edycje.
Adresatami konkursu są uczniowie klas I - III oraz IV - VI szkoły podstawowej.Celem konkursu jest: uwrażliwienie na piękno kolęd i pastorałek, zainteresowanie uczniów wspólnym kolędowaniem, umożliwienie dzieciom realizacji własnych zainteresowań, stworzenie możliwości prezentacji własnych dokonań wokalnych i instrumentalnych, integracja uczniów z różnych klas i poziomów.

Uczniowie mogą wystąpić w zespołach dwu- lub trzyosobowych, w których trzeba zaprezentować umiejętność gry na dowolnym instrumencie, oraz umiejętności wokalne. Uczestnicy śpiewają trzy zwrotki dwóch wybranych kolęd. Występy zespołów oceniane są przez jury w skali 1- 5 pkt. wg następujących kryteriów:
- dobór repertuaru,
- interpunkcja,
- aranżacja,
- ogólny wyraz artystyczny.
Zwycięskie zespoły nagradzane są dyplomami, nagrodami niespodziankami. Swoje umiejętności prezentują również biorąc udział w Jasełkach.